čtvrtek 17. srpna 2017

Recenze: Always and Forever Lara Jean

Autor: Jenny Han
Rok vydání: 2017
Nakladatelství: Scholastic
Počet stran: 325
Série: To All the Boys I've Loved Before #3
Anotace: Lara Jean is having the best senior year. And there's still so much to look forward to: a class trip to New York City, prom with her boyfriend Peter, Beach Week after graduation, and her dad's wedding to Ms. Rothschild. Then she'll be off to college with Peter, at a school close enough for her to come home and bake chocolate chips cookies on the weekends.
Life couldn't be more perfect!
At least, that's what Lara Jean thinks...until she gets some unexpected news.
Now the girl who dreads change must rethink all her plans - but when your heart and your head are saying two different things, which one should you listen to?

Když autorka přišla s dalším pokračováním Všem klukům, které jsem milovala, nevěděla jsem co očekávat. Líbilo se mi jak druhý díl skončil a příběh mi přišel uzavřený, ale rozhodla jsem se dát tomu šanci.

Za  Larou Jean se vracíme asi rok po skončení druhého dílu. Všechno je perfektně klape a i budoucnost vypadá růžově, ale ne na dlouho. Stane se něco, co někdo neočekával a Lara Jean musí pozměnit svoje plány.

Nejprve něco k postavám. Margot jsem neměla moc ráda ani v předchozích dílech, ale tentokrát mi přišla většinu knížky neskutečně protivná. Naštěstí se na konci začala chovat normálně, takže si to na u mě nakonec vylepšila. Kitty mi vždycky přišla jako vypočítavá mrcha, ale v tady byla taky celkem v pohodě, takže si mě taky získala. No a Lara Jean... je pořád ta sladká naivní Lara Jean, kterou jsem si zamilovala.

Samotný příběh byl, stejně jako předchozí, přeslazený sladký a nenáročný, bohužel taky trochu předvídatelný, ale v tomhle typu knížky to tolik nevadí. Měla jsem s ním jediný problém, a to že byl pomalý a ne zrovna čtivý. Ale možná je to tím, že takováhle oddechová contemporary není úplně můj žánr.

Takže nakonec jsem vlastně ráda, že se autorka pustila do dalšího pokračování. Always and Forever Lara Jean nepůsobí uměle natahovaně a dosahuje úrovně předchozích dílů. Konec byl očekávatelný happyend, který ale potěšil a krásně uzavřel celou sérii.

Hodnocení:
                          85%


Žádné komentáře:

Okomentovat

Budu moc vděčná za každý komentář :-)